Golf Sudbury
Sudbury's Most Complete Local Sports Coverage
SudburySports.com
Greater Sudbury Lacrosse Association
 
  In-Season | Off-Season
Home
High School Sports
Soccer
Basketball
Volleyball
Football
Baseball/SloPitch/Softball
Track & Field/Road Racing
Swimming
Gymnastics
Golf
Tennis/Squash/Badminton
Hockey
Lacrosse
Boxing/Judo/Wrestling/Martial Arts
Elementary School Sports
Cycling
ParaSports - Special Olympics
Laurentian/Cambrian/Boreal Sports
Equestrian Events
This Week in Sports
Misc.
Announcements (tryouts/tournaments/registration)
Joe MacDonald Youth Football League
Eddies Restaurant
Tuesday, May. 21, 2019
Sudburnia Scores - July 26th - 29th
2010-08-04
by Randy Pascal


Game Results - July 26th – 29th

U-5 Mixed
Northern Sports Photography - 1 (Alex Lee)
Lowes - 6 (Denis Hume (5), Michel Nazaruk)

Dr. Archambault Dynamos - 4 (Liam Love (2), Samantha Paris (2)
Subway - 3 (Johnathan McGrady (2), Matteo Rocca)

Bambini Nursery - 6 (Christian Munch (4), Matthew Muzzi (2)
Tim Hortons Maple - 2 (Michael Butcher, Jack Clausen)

Dr. Archambaults Dynamos - 4 (Samantha Paris (3), Jadya Lauzon)
Trauma Team - 7 (Ryan Bozic (5), Jason Baxter-Brown (2)

U-6 Mixed
Lowes - 1 (Aidan Carlson)
Sudbury Moms.com - 7 (Austin Kameka (2), Ryan Lacasse (2), Raeleigh Mercier (2), Mikaio Walia)

Northern Sports Photography - 1 (Kyla Maki)
PowerTel - 1 (Christina Kettle)

TD Waterhouse - 3 (Sophie Gaffney, Johnny Svalina, Marco Vallilee)
Honeyford Insurance - 1 (Scott Enzo)

Gougeon Insurance Brokers - 1 (N/A)
Honeyford Insurance 0

Subway Veggie Subs - 4 (Owen Pawluk (3), Takeo Hibi)
Gougeon Insurance - 2 (Trent Laferriere (2)

U-7 Mixed
MIC Restaurant - 0
Campa Construction - 4 (Cameron Walker (3), Eric Dissanayake)

Subway - 0
Lowes - 6 (Alessio Copaso, Jordano Piccoli, Sabrina Folz, Alec Esau, William Dionne, Eric Valiquette)

U-8 Mixed
Tim Hortons - 3 (Morgan Bryers, Andre Middleton, Ryan Teddy)
Sudbury Credit Union - 4 (Chad Sweeney (4)

U-8 Girls
Sudbury Vision - 2 (Nicole Shank (2)
Dynamos - 0

U-10 Mixed
Kings Sportswear - 5 (Ali Djama (2), Joel Martin (2), Brandon St. Jean)
Northern Sports Photography - 5 (Connor Brooks (2), Connor Trainor (2), Carson McMillan)

Nickel City Steel - 2 (Michela Bossolaro, Gabriel Gregorini)
Minnow Lake Lions Club - 2 (Jake Marois, Faith Charland)

Minnow Lake Lions Club - 6 (Ryan Vanderpluym (3), Austin Pawluk, Kaitlyn MacGirr)
Tim Hortons - 3 (Broedy Grenier (2), Chris Rocca)

U-10 Girls
Lions Club - 1 (Alea Kanard)
Ontario Power Generation - 5 (Katie Rinaldi (3), Hannah Heidrich, Rya Funk)

Subway - 7 (Katlyn Falvo (3), Olivia Marois (2), Katryna Damone (2)
PowerTel - 1 (N/A)

U-12 Mixed
Panhellenic - 2 (Dylan Cameron, Stephane Frappier)
Vrab YIG - 0

Brady Physiotherapy - 2 (Jean Marc Rivard (2)
Tim Hortons - 4 (Braeden Tulini (2), Nathan Pyke, Liam Moore)

Brady Physiotherapy - 0
Tim Hortons - 6 (N/A)

Panhellenic - 3 (Nicholas Jennings (2), Keenan Skilliter)
Vrab YIG - 2 (Enrico Delre, Nicholas Forteski)

Toppers Pizza - 5 (Michael Zhou (2), Malcolm Farrant, Borna Mahdani, Alex Avido)
Brady Physiotherapy - 3 (Andrew Basawa (2), Jean-Marc Rivard)

U-12 Girls
PowerTel - 2 (Haley Moskal, Sarah Matt)
Trauma Team - 1 (Danika Falvo)

Mighty Molars - 1 (Marina Plexman)
Trauma Team - 5 (Danika Falvo (3), Christian Elchyson, Allison Chown)

New Sudbury Vision Centre - 1 (Delaney Johnston)
PowerTel - 4 (Courtney MacIsaac (2), Manon Valiquette, Sierra Crossthwaite)

U-14 Mixed
Lowe’s - 2 (Damiano Bortolotto, Tie Pylatuk)
Panhellenic - 3 (Christopher Max (2), Nicholas Taylor)

Lions Club - 2 (Marianne Alarie, Nicholas Lamothe)
APEX Business Machines 4 (Tristan Tulini (2), Billy Wylie (2)

U-14 Girls
Lowes - 3 (Megan Stutt (2), Bryanna Orsino)
Laurentian Trophies - 3 (Megan Forrest, Ashley Sandre, Taylor Portelance)

U-18 Mixed
Coca-Cola Zero - 0
Nickel Acme Printers - 3 (Matthew White, Brian Hennessy, Callum St. Denis)

Lions Club - 3 (Gabe Despatie (2), Anthony Pomykala)
Skin Medi Spa - 0

Lasalle Cougars - 2 (Jonathan Gagnon (2)
Coca-Cola - 3 (Patrick Michel (2), Wayne Calvin)

Lions Club - 7 (Gabriel Despatie (5), David Pare (2)
Lasalle Cougars - 5 (Dylan Caverson (2), Patrick Bennett, Joel Crepeau, Luc Rivet)

Lions Club - 1 (N/A)
Nickel Acme Printers - 0

U-18 Girls
Trauma Team - 4 (Kelsey Stefanyshyn, Brigid Conroy, Natasha Dufresne, Maeve Conroy)
Panhellenic - 1 (Sophie Lamoureux)

End of the Roll - 2 (Emma Tomini, Carly Zubalich)
Foot Solutions - 1 (Jennifer Shane)

Foot Solutions - 1 (Maxime Lapierre)
Panhellenic - 2 (Christian Murphy, Andrea Levesque)

End of the Roll - 1 (Carly Zubalich)
Panhellenic - 4 (Kayla MacDonald, Jamie Mimeault, Taylor Walker, Pascale Lavergne-Giroux)

Northern FRAG Industries - 1 (Caitlin Fournier)
Trauma Team - 3 (Natasha Dufresne (2), Alessandra Dynes)

SRWC LLP
About Us | Contact Us | Advertising | Legal
© 2003 SudburySports.com. Design by Adélie Solutions